אדי ראמה 2007

קמפיין פוליטי - טיראנה (אלבניה)

הקמפיין הפוליטי הראשון שעשיתי בחיי הוא הקמפיין לאדי רמה ב-2007.
לפרוייקט מקום חם בליבי והוא מהווה אבן דרך קריטית בחיי.

קמפיין אשר מסמן את תחילת הקריירה שלי כמנהל קריאייטיב בקמפיינים פוליטיים תחת חסותו של היועץ האגדי ארתור ג’י פינקלשטיין (RiP) שאליו אני מתגעגע עד מאוד. שיתוף הפעולה עם פינקלשטיין היקר הוביל אותי בהמשך לקמפיינים רבים ברחבי העולם.

 

סלוגן ראשי: כוח השינוי

 

מיקום: הקמפיין מתרחש בעיר טיראנה, אלבניה. בה שהיתי כל תקופת הקמפיין, כ-3 חודשים.

 

אדי ראמה הוא פוליטיקאי אלבני, צייר, סופר, פובליציסט, פדגוג לשעבר וכדורסלן לשעבר, המכהן כיום (2020) כראש הממשלה ה -33 של אלבניה (מאז 2013).

בורכתי להכיר את ראמה מקרוב, שהיתי במחיצתו כל אותה התקופה ולמדתי רבות על פילוסופיית החיים והאידיאלים שלו. כמזכרת ממנו, נותרו לי כמה מהציורים ששירבט על נייר, בזמן שהיינו באחת מאותן ישיבות מערכת שלא נגמרו, מזכרות אותן אני מעריך מאוד.

 

קונספט:

לאחר עידן הקומוניזם, לראמה תקציב נמוך מאד עבור חידוש העיר האפורה טיראנה. ראמה הוביל את היוזמה לצביעת חזיתות הבניינים של העיר טיראנה בצבעים עזים! (צבעים המכונים “צבעי ‪א‬די ראמה‪״‬ – ורוד בהיר/צהוב/ירוק/סגול)

 

יוזמה זו לא רק יצרה ‪את הרושם‬ שהעיר כולה התחדשה, אלא גם ‪משכה מאז תיירים רבים למקום.

 

צבעוניות: בחרתי ב-“צבעי אדי ראמה״ להוביל את מיתוג הקמפיין בשילוב צורות גיאומטריות בהשראת הבניינים של טיראנה אותם חידש אדי.

 

ללא ספק, מדובר בקמפיין פוליטי הצבעוני ביותר שעיצבתי וחייב להודות שאף המרגש ביותר.

אני זוכר שבמהלך כל אותם חודשים בטיראנה יצרתי כמעט את כל החומרים לקמפיין לבד, דרך המחשב הנייד שלי! מגרפיקות לכרזות, עלונים, פוסטרים, שלטי חוצות, פריטי לבוש לקבוצות גרילה ועד בימוי ואנימציה של פרסומות בטלוויזיה  – והקצב היה מטורף!

עובדת בונוס, הבחירות לראשות העיר טיראנה בשנה זו היו קשות במיוחד כי אדי ראמה התמודד להיבחר מחדש בפעם השלישית ברציפות!

תפקיד ראשי

  • מנהל קרייטיב